Dlaczego warto używać słomek ekologicznych?

We współczesnym świecie przy bardzo wysokim konsumpcjonizmie plastik występuje niemalże wszędzie. Jego kilkudziesięcioletnie funkcjonowanie w przyrodzie przyniosło dla niej opłakane skutki.

Ucierpiała fauna i flora. Plastikowe odpady pływają w morzach, oceanach, występują w lasach, parkach, skwerach. Tak naprawdę każdy z nas, na każdym kontynencie wielokrotnie zetknął się z plastikowym śmieciem, który nie uległ biodegradacji.

Trzeba temu zjawisku powiedzieć DOŚĆ i postawić sztywne granice w użytkowania plastiku.

Klimat się ociepla, przy pięknej pogodzie społeczeństwo chętnie korzysta ze słonecznej aury, częściej wychodzi na spacery, aktywnie spędza czas na powietrzu. W związku z tym zwiększa się zapotrzebowanie na płyny. Ludzie idą do restauracji, barów, pubów, zamawiają napoje ze słomką. Coraz częściej wybierają słomki ekologiczne, biodegradowalne, wykonane z naturalnych materiałów. Jest wiele rodzajów ekologicznych słomek do napojów. Warto po nie sięgać, eliminując plastik.

Należy być świadomym konsumentem, współodpowiedzialnym i czuć się częścią przyrody. Dlatego sięgajmy po naturalne słomki ekologiczne wykonane z produktów biodegradowalnych.

0

Twój koszyk

Your Cart Is Empty