Dyrektywa SUP-Ważne informacje dla Gastronomii

Drodzy klienci

Od dnia 24 maja 2023 roku, obowiązuje ustawa wdrażająca w życie Dyrektywę SUP (zwaną również Dyrektywa Plastikową).

Ustawa ma na celu między innymi wprowadzenie zakazu lub ograniczeń  w używaniu i stosowaniu produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych oraz z ich selektywną zbiórkę.

Produkty objęte zakazem wprowadzania do obrotu to między innymi: plastikowe sztućce (widelce, noże, łyżki, mieszadełka), plastikowe talerze, plastikowe słomki do napojów, pojemniki na żywność wykonane z polistyrenu ekspandowanego, tj. pojemniki takie jak pudełka, z pokrywką lub bez, stosowane w celu umieszczania w nich żywności przeznaczonej do bezpośredniego spożycia, na miejscu lub na wynos czy spożywana bezpośrednio z pojemnika, pojemniki na napoje, w tym ich zakrętki i wieczka, wykonane z polistyrenu ekspandowanego, kubki na napoje, w tym ich zakrętki i wieczka, wykonane z polistyrenu ekspandowanego. 

Dyrektywa SUP

Te produkty możemy sprzedawać do wyczerpania stanów magazynowych (nabytych od producenta przed 24.05.2023), można je też nabywać od innych sprzedawców ale nie od producentów.

Drodzy klienci. Póki co, nasze stany magazynowe zapewniają płynną sprzedaż artykułów ujętych w Dyrektywie SUP. 

A co potem?

Musimy zapewnić dostępność opakowań alternatywnych do produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Te opakowania, powinny być wytworzone z materiałów innych niż tworzywa sztuczne, w tym innych niż tworzywa sztuczne ulegające biodegradacji, lub dostępności opakowań wielokrotnego użytku. Alternatywą są opakowania i artykuły jednorazowego użytku wykonane z pulpy drzewnej, trzciny cukrowej, papieru czy drewna. Wiedząc że zbliża się czas wejścia w życie Dyrektywy SUP, mieliśmy czas na  przygotowanie się  do tego i posiadamy w swojej ofercie pełen asortyment artykułów alternatywnych, bezpiecznych, ekologicznych, biodegradowalnych, dopuszczonych do sprzedaży.

0

Twój koszyk

Your Cart Is Empty