Nowa era w branży opakowań jednorazowych

W XXI wieku nastała nowa era w branży opakowań jednorazowych – wyeliminowanie z rynku plastiku na rzecz naczyń biodegradowalnych.

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome faktu że powszechnie używane opakowania z tworzyw sztucznych nie są przyjazne środowisku i zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa używania i utylizacji opakowań plastikowych, zmieniając je na opakowania biodegradowalne . Jest to młody, świeży, ale prężnie rozwijający się trend a konsumenci doceniają ofertę opakowań bogatą w biodegradowalne produkty firmy, mając na uwadze szeroko pojętą ochronę środowiska . Klienci coraz częściej i chętniej sięgają po naczynia i opakowania ekologiczne wykonane w 100% z materiałów biodegradowalnych . Mając do wyboru naczynia z plastiku czy wykonane z produktów naturalnych coraz częściej kierują się wyborem ekologicznych opakowań

nowa era w branży opakowań jednorazowych

Plastikowe śmieci są wszędzie – plastik w środowisku naturalnym rozkłada się przez setki lat

Opakowania biodegradowalne – TAK
NIE – dla plastikowych śmieci

Ludzie odpowiedzialnie zdają sobie sprawę z potrzeby dbania o Ziemię i dobrostan środowiska naturalnego . Chcą poprawienia jej „kondycji”. Planeta została dosłownie zalana falą plastikowych śmieci i odpadów wykonanych ztworzyw sztucznych, społeczeństwo czuje się za to odpowiedzialne. Chcąc naprawić zaistniałą sytuację ludzie z ochotą sięgają po produkty ekologiczne i biodegradowalne opakowania , wykonane z materiałów biodegradowalnych tak aby podlegały recyclingowi lub aby były to opakowania kompostowalne . Społeczeństwo ma potrzebę oddolnego dbania o Ziemię, ma poczucie wspólnoty, utożsamia się produktami które kupuje i których używa. Jednocześnie ponosi faktyczną odpowiedzialność za te produkty, a co za tym idzie, za ich postać finalną – czyli odpad, śmieci.

Wspierajmy produkcję opakowań biodegradowalnych oraz opakowania wykonane z materiałów biodegradowalnych

Warto pamiętać że wszystkie opakowania biodegradowalne to przyjazne środowisku opakowania

Jako producent opakowań jednorazowych dokładamy wszelkich starań sukcesywnie poszerzać naszą ofertę opakowań biodegradowalnych. Mając na uwadze wszelkie aspekty ochrony środowiska naturalnego wierzymy że opakowania nadające się do recyklingu lub kompostowania będą zdobywać nowe rzesze odbiorców.

Pamiętajmy jednak że w walce o stan naszego środowiska naturalnego to konsumenci stanowią prawdziwą siłę. Zmieniając swoje preferencje zakupowe z ekonomicznych na ekologiczne mogą wywrzeć presję na producentach opakowań plastikowych w kierunku przeprofilowania swojej produkcji na tę z użyciem materiałów biodegradowalnych .

Mając na celu ochronę środowiska podjęliśmy się misji popularyzacji opakowań biodegradowalnych.

Wykonujemy opakowania biodegradowalne , sprowadzamy tylko opakowania przyjazne środowisku, bacznie zważając na to aby były to jedynie ekologiczne opakowania nadające się do powtórnego przetworzenia lub aby były to opakowania kompostowalne. Naszym klientom przy każdej okazji prezentujemy zalety biodegradowalnych opakowań strajac się odstarczać całą gamę opakowań ekologicznych wysokiej jakości dla gastronomii.

Opakowania biodegradowalne ulegają rozkładowi kilka miesięcy – plastik przetrwa setki lat.

Jednorazowe opakowania biodegradowalne zostały zaprojektowane i wykonane z użyciem surowców pochodzenia naturalnego. Europejskie przepisy określają bardzo precyzyjnie czy produkty mogą być kwalifikowane jako opakowania przyjazne środowisku a dokładnie czy są biodegradowalne.

Aby produkty mogły zostać zakwalifikowane jako biodegradowalne przyjazne środowisku , muszą wykazać się odpowiednim stopniem rozkładu w warunkach kompostowalnych.

Poznaj opakowania ekologiczne

Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje opakowań gastronomicznych oraz do pakowania produktów spożywczych . Cechuje je w szczególności rodzaj materiału użytego do produkcji biodegradowalnych opakowań. W większości przypadków będą to surowce pochodzenia roślinnego. Wszystkie rodzaje opakowań niezależnie od surowca muszą przejść cały proces biodegradacji opakowań w warunkach laboratoryjnych aby otrzymać ekologiczną certyfikację.

W naszej ofercie posiadamy opakowania nadające się do serwowania dań zimnych oraz gorących oraz do przechowywania i transportu produktów spożywczych.

Przykłady opakowań przyjaznych środowisku:

Wszystkie rodzaje opakowań zawierające materiały biodegradowalne wyprodukowane na rynek europejski posiadają cechy – oznaczenia opakowań ekologicznych dedykowane wyrobom które zawierają przyjazne środowisku materiały.

Wybierając eko opakowania możemy być pewni że wybieramy w pełni biodegradowalne naczynia tylko wtedy gdy posiadają te oznaczenia ekologiczne.

Wybór opakowań obejmuje również innowacyjne opakowania biodegradowalne tj. rolki folii celulozowych, opakowania wykonane ze skrobii, otrąb, opakowania posiadające na powierzchni laminaty biodegradowalne .

Podsumowując istnieje realna potrzeba stopniowego eliminowania plastiku i zastępowania go produktami naturalnymi, naczyniami ekologicznymi i opakowaniami biodegradowalnymi.

0

Twój koszyk

Your Cart Is Empty