Opakowania biodegradowalne dla gastronomii

Opakowania papierowe do kontaktu z żywnością – opakowania ekologiczne do żywności

Ekologiczne naczynia i opakowania biodegradowalne – czyli właściwy kurs na ekologię

W dzisiejszych czasach, gdzie bardzo dużo miejsca poświęca się zagadnieniom dbałości o środowisko naturalne i gdzie pojęcie „ekologia” to nie tylko trend i moda, a styl życia w pojęciu holistycznym, potrzeba dbania o przyrodę staje się wręcz przymusem.

Jakie opakowania ekologiczne są dostępne na rynku?

Po woli wchodzimy w nową erę opakowań ekologicznych do kontaktu z żywnością, używanych w gastronomii, które ze względu na charakter użytkowania w szybkim czasie stają się niepotrzebnym śmieciem. Dlatego ekolodzy, politycy i osoby dbające o ekologię biją na alarm i zachęcają do używania opakowań ekologicznych wytwarzanych między innymi z trzciny, pulpy drzewnej i papieru.

Papierowe kubki do kawy, eko kubeczki do napojów

Jak powstają naczynia papierowe?

Poniżej znajduje się opis procesu – produkcja eko opakowań z papieru.

Papier jest wytwarzany z włókien celulozowych lub włókien ścieru drzewnego, pozyskiwanych zarówno z drzew iglastych jak i liściastych.

Produkcja eko opakowań

– w pierwszym etapie produkcji tego surowca  przygotowuje się masę papierniczą, poprzez rozwłóknienie i rozdrobnienie surowca. Otrzymana w ten sposób masa celulozowa jest łączona z dodatkami, w tym z wodą, barwnikami, klejem, rozdrobnioną makulaturą, kredą czy glinką kaolinową. Dodatki są różne a ich skład i dobór zależy od jakości i przeznaczenia produktu ostatecznego a w tym przypadku są to opakowania biodegradowalne do żywności, a więc selekcja dodatków jest tu wyjątkowo rygorystyczna . W kolejnych etapach masa, czyli materiał biodegradowalny, poddawana jest procesom produkcyjnym, efektem których jest produkt końcowy: papierowe ekologiczne pojemniki na żywność do dań na wynos.

Opakowania biodegradowalne w naszej ofercie:

Jako producent opakowań ekologicznych w  swojej ofercie posiadamy produkty przyjazne środowisku tj. ekologiczne pudełka do zgrzewu, kubki papierowe, kubki do kawy, ekologiczne torby , opakowania papierowe, ekologiczne torby papierowe, talerze papierowe, eko pojemniki, miski do zupy, przykrywki do misek, pojemniki do lodów, pudełka kebab box, pudełka na hamburgery czy sushi czyli wszystkie pożądane na rynku jednorazowe opakowania ekologiczne oraz ekologiczne pudełka. Jesteśmy dumni z naszych pierwszej kategorii ekologicznych opakowań w wykonanych z wyselekcjonowanych biodegradowalnych materiałów dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczać opakowań ekologicznych wysokiej jakości, jednocześnie nieustannie pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty ekologicznych opakowań.

Oferta https://ekoglicznenaczynia.pl obejmuje pojemniki przyjazne środowisku i opakowania biodegradowalne tj,:

 • kubki papierowe do kawy
 • kubki papierowe do napojów zimnych
 • kubki z materiałów biodegradowalnych vendingowe
 • Torby papierowe
 • Pojemniki z pulpy drzewnej
 • Pojemniki z trzciny cukrowej
 • Pojemniki ze skrobii
 • Pojemniki z otrąb – pojemniki jadalne
 • Sztućce drewniane
 • Papierowe sushi boxy
 • Biodegradowalne menu boxy 1 dzielne
 • Biodegradowalne menu boxy 2 dzielne
 • Biodegradowalne menu boxu 3 dzielne
Proces produkcji biodegradowalnych kubków papierowych

Czy opakowania ekologiczne są bezpieczne?

Biodegradowalne opakowania

W branży gastronomicznej niezwykle ważne jest aby papierowe opakowania jednorazowe były nie tylko biodegradowalne, ale również „czyste chemicznie”. Co to znaczy? Wolne od wszelkich substancji chemicznych, które zagrażałyby zdrowiu i bezpieczeństwu konsumenta. Ważne, aby w procesie produkcji ekologicznych opakowań na jedzenie z papieru nie dodawano żadnych substancji mogących migrować do potraw i dań na wynos serwowanych przez punkty gastronomiczne. Dlatego w naszej ofercie wszystkie ekologiczne opakowania na wynos posiadają stosowne certyfikaty, karty produktu i deklaracje zgodności. Już na etapie produkcji dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów, skrupulatnie sprawdzając skład surowcowy biodegradowalnych pojemników na żywność do dań na wynos i deklarując ich „czystość chemiczną”.

0

Twój koszyk

Your Cart Is Empty