Torby papierowe i inne ekologiczne alternatywy

Torby papierowe i inne torby biodegradowalne alternatywą dla toreb plastikowych

Reklamówki ekologiczne przyjazne środowisku

Torba foliowa czy torba papierowa?

Którą wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem tego dylematu jest fakt, że torba papierowa rozkłada się do 3 miesięcy, torba foliowa rozkłada się nawet 400 lat.  Torby foliowe są zmorą XXI wieku

Top 10 krajów, które produkują najwięcej odpadów plastikowych (Łącznie mln ton, 2016)

 1. Stany Zjednoczone – 34,02
 2. Indie – 26,33
 3. Chiny – 21,60
 4. Brazylia – 10,68
 5. Indonezja – 9,13
 6. Rosja – 8,47
 7. Niemcy – 6,68
 8. Wielka Brytania – 6,47
 9. Meksyk – 5,90
 10. Japonia – 4,88

Top 10 krajów, które produkują najwięcej odpadów plastikowych na mieszkańca (kilogramy na osobę, 2016)

 1. Mikronezja – 308,25
 2. Bermudy – 205,93
 3. Palau – 170,19
 4. Wyspy Owcze – 167,53
 5. Hongkong – 163,45
 6. Saint Kitts i Nevis – 150,01
 7. Islandia – 144,80
 8. Singapur – 143,96
 9. Mongolia – 137,58
 10. Puerto Rico – 134,10

Źródło: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/plastic-pollution-by-country

Torby foliowe biodegradowalne oraz torby papierowe zamiast plastiku

Opakowania ekologiczne biodegradowalne to remedium na zalewającą nas falę plastiku.

Plastikowy problem.

Na całym świecie problem zanieczyszczenia śmieciami z plastiku jest nadal aktualny. Z lądów do oceanów trafiają tony odpadków w tym toreb foliowych. Trafiają tam płynąc z nurtem rzek. Cierpi na tym cała fauna i flora. Niejednokrotnie ginęły zwierzęta zaplątane w plastikowe odpadki czy śmieci. Dodatkowo wygląd plaży pogrążonej w tym całym wyrzuconym przez morza i oceany bałaganie wygląda przerażająco. 

W związku z tym coraz więcej krajów wycofuje z obiegu torby foliowe promując biodegradowalne opakowania .

Biodegradowalne reklamówki

Torby papierowe alternatywa foliówki

Punktem wyjścia do zadbania o środowisko może być ogólnodostępna, prosta i banalna rzecz mianowicie torba papierowa. Eliminując plastikowe opakowania dbamy o przyrodę, stajemy się eko i wtapiamy się w obowiązujące trendy. 

Pamiętajmy, że rozkład torby papierowej trwa od 2 do 3 miesięcy, a dodatkowo wrzucone do pojemników na karton lub papier mogą zostać ponownie wykorzystane. Na rynku są również dostępne innego rodzaju ekologiczne reklamówki po za torbami papierowymi, o dziwo tak sa to reklamówki foliowe lecz są to ekologiczne reklamówki kompostowalne, troby ekologiczne hdpe bio posiadające certyfikat reklamówki ekologicznej . Przyjazne środowisku torby -reklamówki które są w pełni biodegradowalne to torby kompostowalne wykonane z surowców takich jak np. ekologiczne hdpe bio i w przeciwieństwie do plastikowych toreb ulegają rozkładowi a więc są przyjazne środowisku.

DZIĘKI SPECJALNEJ STRUKTURZE CHEMICZNEJ TWORZYWO ecovio® ULEGA ROZKŁADOWI POD WPŁYWEM MIKROORGANIZMÓW ORAZ ICH ENZYMÓW

Poniżej film pokazujący reklamówki ekologiczne dostępne na rynku europejskim wytworzone z innowacyjnych biodegradowalnych materiałów opracowanych przez firmę BASF kompostowalnych naturalnych warunkach środowiska

Jak podaje producent firma BASF :

W warunkach kompostowni przemysłowej – wysoka temperatura, kontrolowana wilgotność oraz określona zawartość tlenu – proces rozkładu trwa zaledwie kilka tygodni. Na rysunku widać rozkład kompowstowalnej folii w pierwszym, drugim i czwartym tygodniu.

Proces degradacji torby wykonanej z tego typu tworzywa jest porównywalny do czasu jaki potrzebują papierowe torby i szybszy niż potrzebują inne torby ekologiczne których czas rozpadu porównywalny jest do rozkładu odpadów organicznych .

Zalety używania toreb papierowych

Jest wiele zalet używania papierowych toreb , najważniejszą jednak zaletą jest fakt, że są to mówiąc wprost produkty biodegradowalne stanowiąc prężną gałąź produktów przyjaznych środowisku, wykorzystywanych w handlu. Poza tym:

Łatwe w produkcji

Dzięki dostępności surowca produkcją ekologicznych toreb może zająć się nawet mała manufaktura, która przy użyciu stosunkow niedrogich narzędzi i nakładowi pracy wykonać ekologiczne torby, przyjazne środowisku.

Są lekkie

Torby papierowe niewiele ważą, po złożeniu zajmują mało miejsca. 

Są tanie

Kosztują od kilku do kilkudziesięciu groszy w zależności od rozmiaru. 

przyjazne środowisku

Szybko się rozkładają są biodegradowalne ulegają rozkładowi i podlegają recyklingowi. 

Czas rozkładu toreb papierowych jest krótki i nie pozostawia żadnych toksycznych elemetów, przy założeniu że porducent nie użył żadnych elementów montażowych lub uchwytów torby papierowe ulegają rozkładowi w 100%.

Są wielokrotnego użycia

W obecnej chwili torby produkuje się z papieru o wysokiej gramaturze i specjalnie wzmocnione, by były trwalsze i bardziej wytrzymałe. Niezniszczone lub nieuszkodzone torby papierowe możemy wykorzystywać wielokrotnie. 

Są łatwo dostępne

Torbę papierową można kupić w każdym sklepie bez względu na branżę, pojedynczo, w paczkach czy zestawach. Można w nią zapakować zakupy, prezenty, może posłużyć do przechowywania, segregowania czy przy przeprowadzce. 

Są nośnikiem reklamy

Dodatkowym istotnym atutem toreb papierowych jest łatwość nadruku, przez co mogą się stać produktem marketingowym. Mogą być tanim nośnikiem reklamy, promując daną markę czy firmę. 

Zatem, czy warto zrezygnować z toreb foliowych na rzecz toreb papierowych i zastąpić torbami ekologicznymi dostępne reklamówki foliowe produktami przyjznymi ochronie środowiska ? – WARTO. 

0

Twój koszyk

Your Cart Is Empty